Darujte
zdravie

Erektilná dysfunkcia

Erektilná dysfunkcia

Ak máte problém s erekciou, verte že v tom nieste sám. Problémy s erekciou alebo erektilná dysfunkcia trápi milióny mužov po celom svete. Muži trpiaci touto poruchou, nemôžu dosiahnuť a udržať si dostatočnú erekciu na to, aby mali sexuálny styk napriek tomu, že sú dostatočne sexuálne stimulovaní a nie sú v strese. Dobrá správa je, že dnes existujú efektívne a bezbolestné medicínske možnosti liečby. 

Príčiny erektilnej dysfunkcie

Jednou z častých príčin erektilnej dysfunkcie je obmedzený prítok krvi do penisu - množstvo krvi v ňom potom nemusí byť dostatočné na to, aby vyvolalo erekciu. Tento typ erektilnej dysfunkcie sa nazýva vaskulárna (cievna) erektilná dysfunkcia.

Objednajte sa a vyskúšajte naše služby "na vlastnej koži"

Možnosti liečby

Mimotelová terapia rázovými vlnami (FSWT) je inovatívna metóda liečby vaskulárnej erektilnej dysfunkcie. Táto metóda lieči priamo príčiny vzniku erektilnej dysfunkcie. Počas liečby sa na rôzne miesta penisu aplikujú fokusované rázové vlny s nízkou intenzitou. Terapia rázovými vlnami je neinvazívny úplne bezbolestný zákrok, pri ktorom nie je potrebná anestéza ani následná rekonvalescencia.

Čo by ste mali vedieť pred zákrokom?

Terapia rázovými vlnami je rokmi overená neinvazívna liečebná metóda. U nás na klinike používame fokusovanú rázovú vlnu vyvinutú švajčiarskou spoločnosťou Storz Medical špeciálne na liečbu erektilnej dysfunkcie cievneho typu.  Vybrali sme túto technológiu, lebo firma Storz sa dlhé roky špecializuje na urologické prístroje, majú celosvetovo najviac vykonaných klinických štúdií, 75 percentný podiel na trhu a s konkurenciou neporovnateľný výskum a vývoj.  To je pre nás aj pre vás garancia, že dostávate to najlepšie ošetrenie. 

Na liečbu erektilnej dysfunkcie používame fokusovanú rázovú vlnu pretože na rozdiel od výrazne lacnejšej radiálnej (tiež ju máme a používame ju na redukciu celulitídy s výbornými výsledkami) ošetrenie fokusovanou rázovou vlnou  má schopnosť stimulovať tvorbu nových ciev, čo je základný princíp jej úspechu. Ošetrenie nieje je vôbec bolestivé ani rizikové a nemá žiadne vedľajšie účinky. Rázové vlny uvoľňujú a spriechodňujú cievy krvného riečištia a napomáhajú tvrobe nových, čím zlepšujú prekrvenie penisu. Jedno terapeutické sedenie trvá zvyčajne 15 minút. Vo väčšine prípadov je potrebných 6 takýchto sedení. 

Indikáciu na terapiu fokusovanou rázovou vlnou stanoví urológ na úvodnej konzultácii, ktorá musí terapii predchádzať. 

Spoločnosť STORZ MEDICAL na rozdiel od alternatívnych výrobcov, má v prestížnych medicínskych periodikách publikovanú dvojité slepé štúdie (s vylúčením placebo efektu) potvrdzujúce účinnosť jej fokusovanej rázovej vlny pri liečbe erektilnej dysfunkcie.

SCANDINAVIAN JOURNAL OF UROLOGY

BJU INTERNATIONAL

 

Cenník
Urológia vyšetrenia a zákroky  cena
Urologické vyšetrenia  
Vyšetrenie / konzultácia  30€
Kontrola po vyšetrení 15€
Sonografické vyšetrenie 25€
Spermiogram 20€
Potrebné laboratórne vyšetrenia (robia sa len pri niektorých indikáciách) 20€ - 60€
FSWT ošetrenie fokusovanou rázovou vlnou STORZ  
Erektilná dysfunkcia (balík 6 ošetrení) 900€
Zakrivenie penisu IPP (balík 4 ošetrení) 600€
Chronická bolesť panvového dna  CPPS (balík 4 ošetrení) 600€
Urologické zákroky  
Vazektómia (zneplodnenie) 380€
Cirkumcízia (obriezka) 330€
Frenulotomia (operácia uzdičky) 160€
Kontrola po zákroku v cene zákroku
* v cene vyšetrenia je objednanie na konkrétny čas    
OC DAPA
Prielohy 8430
010 07 Žilina - Solinky


urolog@klinikazdravia.sk
+421 950 526 846
MUDr. PETER BLAŠKO urológ špecialista

Som atestovaný lekár so špecializáciou urológ. Po skončení Lekárskej Fakulty UK v Bratislave v máji 2003 som nastúpil na Urologické oddelenie FNsP Trenčín a neskôr do FNsP Žilina. Počas mojej 17 ročnej urologickej praxe sa zúčastňujem domácich aj zahraničných kongresov a stáží v rámci Európskej Urologickej Asociácie. Pravidelne vykonávam urologické operácie aj komplikovanejšie endoskopické a perkutánne výkony. Okrem urológie sa venujem aj andrológii (problematike starnúceho muža) a oblasti reprodukčnej medicíny.

Akcie, rady a tipy priamo na váš email
Odoslaním tohto formulára vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov za podmienok, ktoré sú dostupné na internetových stránkach www.urologicka-klinika.sk/ochrana-osobnych-udajov
O čom píšeme
článok / Nov 04 2020
Ťažkosti s erekciou trápia celosvetovo milióny mužov. Už dávno neplatí, že postihujú len staršie ročníky, v...
článok / Júl 30 2020
Téma erektilnej dysfunkcie býva v spoločnosti tabu, pričom celosvetovo trápi milióny mužov v rôznom veku. N...
článok / Júl 30 2020
Táto téma sa začína objavovať v rôznych diskusných fórach a poradniach, preto sa na tento problém pozrieme ...