Darujte
zdravie
článok / Júl 30 2020

Chronická panvová bolesť - Chronic pelvic pain (CPP)

Trpíte bolesťou v oblasti panvy bez zjavnej príčiny? Dôvodom  môže byť chronická panvová bolesť. Často postihuje mužov medzi 35. až 45. rokom života, no nevyhýba sa ani mladším mužom a ženám. Bolesť sa môže stupňovať pri pohlavnom styku, pri pohyboch čriev, alebo keď si žena sadne. Bolesť môže zintenzívňovať aj menštruácia. Niektorí pacienti uvádzajú ako sprievodný jav erektilnú dysfunkciu.

 

Charakteristika ochorenia

Chronická panvová bolesť je charakterizovaná ako bolesť v oblasti panvy, prostaty, semenníkov, penisu či močového mechúra bez preukázateľných zápalových a patologických zmien, ktorá trvá viac ako 6 mesiacov. Bolesť môže byť stála alebo sa objavuje v rôznych časových intervaloch, môže byť tupá, alebo ostrá, s rôznou intenzitou. Takáto bolesť spôsobuje problémy aj pri bežných denných aktivitách. Objavuje sa po pohlavnom styku, čím ho výrazne obmedzuje. 

 

Príčiny

Príčiny vzniku nie sú celkom jasné. Môžu byť dôsledkom poúrazových stavov, prekonaných zápalov pohlavných orgánov, zrastov, neurologických ochorení, sexuálnej hyperaktivity alebo naopak hypoaktivity. Bolesti môžu mať aj psychické príčiny. 

 

Liečba

Liečba fokusovanou rázovou vlnou predstavuje nádej a účinné riešenie pre pacientov, u ktorých boli vylúčené patologické zmeny a doterajšia liečba nepriniesla úľavu od bolesti. Liečba je bezbolestná, neinvazívna a bez vedľajších účinkov. Spočíva v aplikácii na oblasť prostaty alebo na tzv. trigger pointy (spúšťové body bolesti). Na zlepšenie stavu sú potrebné 4 ambulantné ošetrenia. Liečbe vždy predchádza konzultácia so špičkovým urológom, ktorý posúdi vhodnosť terapie. 

V Klinike Zdravia používame najmodernejší prístroj od švajčiarskeho výrobcu Storz Medical, ktorý je líder na trhu a dosahuje preukázateľné výsledky. 


 

Objednajte sa na konzultáciu v našom komfortnom a diskrétnom zariadení Klinika Zdravia a zbavte sa chronickej panvovej bolesti.  

Zdieľať na sociálnych sieťach
Akcie, rady a tipy priamo na
váš email
Získajte prístup k limitovaným sezónnym zľavám na zákroky len pre odoberateľov newslettra. Tiež si budete môcť ako prví pozrieť videá s novinkami zo sveta zdravia a estetickej medicíny.
Odoslaním tohto formulára vyjadrujete súhlas so spracovaním osobných údajov za podmienok, ktoré sú dostupné na internetových stránkach www.urologicka-klinika.sk/ochrana-osobnych-udajov
Podobné články
článok / Apr 03 2017
Dôležitosť absolvovať preventívne prehliadky tkvie najmä v tom, že počas nich sa pacient dozvie pravdu o sv...
článok / Feb 17 2017
Dospelí muži sa obriezky väčšinou boja, pretože predpokladajú, že im obnaženie žaluďa zníži kvalitu sexuáln...
článok / Júl 30 2020
Téma erektilnej dysfunkcie býva v spoločnosti tabu, pričom celosvetovo trápi milióny mužov v rôznom veku. N...
článok / Júl 30 2020
V našej Klinike Zdravia neustále modernizujeme prístrojové vybavenie a liečebné postupy, aby naši pacienti ...